Etsy İle Satış Yapmak

Etsy İle Satış Yapmak

Merhabalar Öncelikle sizlere yurtdışına ürün satmanın iyi ve kötü taraflarından bahsedelim. Ürünleriniz var veya para kazanmak istiyorsunuz.Şimdi Yapmanız gereken iyi bir pazar araştırması diyelim.Ancak bildiğiniz üzere bizler fazla araştırma ve yoğun bir matematik kullanmadığımız için birilerinin söylediği şeylerle ne yapacağımıza karar verip sonrada hızla çalışmaları yapıyor ama hemen sonuç alamayınca da yorulup işten vazgeçiyoruz.

Peki Ne yapmamız gerekiyor?

Öncelikle ülkemizde özel bir kültüre ve yeteneklere sahip olduğumuzu unutmayalım. Gerçekten becerikli ve güzel işler çıkarabiliyoruz ancak takıldığımız bir konu var vizyonumuz. Taklit ürünleri ne kadar başarılı yaptığımızı unutmayalım. Örneğin çin diğer ülkelerin onlara verdiği dizaynlar sayesinde işleri geliştirerek bir çok ürünü iyi seviyede yapmaya başladılar.

Biz bu işin neresinde olalım?

Biz bu işin tam içinde olalım… Çünkü internet artık her yere ulaşmamızı sağlıyor. “Bilgi güçtür” Neden mi? Ne istediğini veya ne yapacağını bilmeyen bir insan sadece hiçbirşey yapamıyacağını düşünür.

1.Yurtdışına satılabilecek ürünlerimiz neler?

Türkiyede takısından tasarımına resim atolyesinden heykeline turizm sektöründen Tekstiline herşey var … Ayakkabı yapan, Mardinde gümüş işleyen, Yarı değerli taşlardan yüzükler, İşlenen bakırlar, ithalat fazlası kıyafetler, özel yetenekli insanlar birçok şey var. İnternete gir istediğin ürüne yada kişiye ulaş.

2.Koskoca bir fabrikayamı ihtiyacımız var?

Tabikide yok… Diyelim 100 Tl paran var aldın 5 tane düz bez ayakkabı resim yapan arkadaşına verdin kumaş boyası ile güzel görsellere boyattın işte sana özel tasarım ürün….
Deri satan amcaya gittin dedinki senin ürününü pazarlayalım yurtdışına satalım.. br resmini çekeyim desen ne olur…Ücretsiz ürün sana ….

3.Bize neden ve nasıl güvensinler?

Sana internet 100 puanla başlar güzel tarafıda burda yaptığın iş 100 puandır ancak sonrasında müşteriler seni puanlar ve yaptığın iş ile anılmaya başlarsın işte harika tarafıda budur işin gerçekten uruguaydaki kişi sana bir yorum yazar ve bye bye puanın düştü işte …
Çnden oyuncak aldım bozuk çıktı…Ne Kötü değil mi? Tamam ozaman birlikten güç doğar diyelim diğer konuya geçelim.

4.Show yapmak iyimidir?

Tabiki Önce Sunumdur etkili olan sonra tasarım sonra marifeti ve sonrada verdiğin hizmet Ürününü olduğundan farklı göstermeye gerek yok ancak güzel ve yetenekli göstermek çok önemli neden insanlar kendini özel hissetmesinler….

5.Ucuza satıp çok mu satalım?

Ucuz malın korkutuculuğu var malesef evet ancak fyatı versace yapmaya gerek yok ortalarda bir barem üste kalmanın bir sakıncası yok…

6.Neden hakettiğimiz bir fiyat olmasın?
Tabiki bir iş yerinin maliyetlerin düşünün offff offff aman tanrım kira, eleman, ürün, muhasebeci, avukat gibi gidiyorda gidiyor sınır yok o yüzden 2 liraya aldık 5 liraya satalım tabiki şirketler 1 tl maliyete 7-10 tl fiyat veriyorlar.

7.Bu işe başlarken endişelenmelimiyiz?

Endişelenmek yerine yapacağımız şeye odaklanalım sizin yapmanız gereken bir pazar oluşturmak bu pazar sadece isim yazılı bir kolye pazarı ve bir tek ürün olabilir 100 parça ile ilgilenemezsiniz zaten.. El yapımı ve işçiliği olan bu ürünler yurtdışında tabiki çok pahalılar bizde anlatmaya gerek yok….

8.Satış yaptık peki paramızı nasıl alabiliriz?

Satış Yaptığımız anda paramız bizde Paypal veya özel ödeme sistemi ile paramızı alabiliyoruz. Ve hatta bizim 14 gün kargo avantajımız var. Yani Paramızı aldıktan sonra ürünümüzü aldığımız parayla satın alarak gönderme imkanımız var…. Sıfır Sermaye ile iş….

9.Şirket olmak zorundamıyız?

Şirket olma gibi bir zorunluluğunuz yok gönderilerinizi hediye olarak gerçekleştirebilir paranızıda şahsi olarak alabilirsiniz. Unutmayın ki Ülkemize döviz sağlıyoruz…..

10.Bu kadarı yeter mi?

Size birkaç örnek Dünya genelnde 50 milyon kullnıcısı olan bir sitede satış yapmaya başlıyorsunuz hazırlıklı olun herşey yeni başlıyor…….

11.Ne Kadar bütçe lazım?

Bütçe Bütçe Bütçe Siz ne yapacağınıza kara verin telefonunuzu satın bütçeniz olsun….

Son Olarak Birlik Beraberlik Herşeyde Önemli Ticaret Yaparken Çok Önemli…..

Kendine İnan… İhracatta başarı var…… Ülkemiz için…Kendiniz İçin…..Aileniz için…..

Leave a Reply

%d blogcu bunu beğendi: